Tournament Results

Fred Osbourne Snooker Classic 2018

Commercial Club Albury NSW, 3 - 5 August

Click here for print-friendly version with playing times

 
Round 1
Best of 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tom Cloos
1
 
Grant Schirmer
3
Jay Deng
2
 
Joe Sacco
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ian Boyle
3
 
Tony Feltham
0
Round 2
Best of 5
Adrian Ridley
3
 
Paul James
0
Stan Gorski
3
 
Robin Beggs
1
Steven Donohoe
1
 
Dale Kennedy
3
Eddie Edlinger
0
 
Charlie Chafe
3
James Mifsud
3
 
John Wims
1
Chris Christofi
1
 
Darryl Tippett
3
Neil Bolton
3
 
Brendan Taylor
0
David Fromm
0
 
Ben Foster
3
Aaron Mahoney
3
 
Aaron Josephson
0
Andrew Clarke
1
 
Nik Avouris
3
George Spiteri
3
 
John Raczkowski
0
Steve Worth
1
 
Adam Bleumink
3
Marc Bullen
3
 
Mitchell Handley
1
Jake Thompson
1
 
Timothy Ng
3
Paul Thomerson
2
 
Andrew Parker
3
Grant Schirmer
0
 
Johl Younger
3
Matthew Bolton
3
 
Joe Sacco
0
Fred Minici
0
 
Josh Gorski
3
Rudy Sulaeman
3
 
Darren Thompson
0
Robbie Ganson
1
 
Kurt Dunham
3
Tyson Crinis
3
 
Peter Hubbard
0
Paul Thomerson
3
 
Fred Minici
0
Steve Hanna
3
 
Rod Yates
1
Ray Rogers
0
 
Ben Judge
3
Shaun Dalitz
3
 
Rod Hart
1
Sumit Kapoor
3
 
Jom Wangta
2
Craig Turner
2
 
John Walmsley
3
Brendon Bateman
0
 
Roger Farebrother
3
Rob Elsley
3
 
Kiah Bloomfield
2
Ron Cole
0
 
Hassan Kerde
3
Robby Foldvari
3
 
Yahya Atty
0
Ian Boyle
0
 
Steve Mifsud
3
Round 3
Best of 5
Adrian Ridley
3
 
Stan Gorski
1
Dale Kennedy
3
 
Charlie Chafe
1
James Mifsud
3
 
Darryl Tippett
0
Neil Bolton
1
 
Ben Foster
3
Aaron Mahoney
3
 
Nik Avouris
0
George Spiteri
0
 
Adam Bleumink
3
Marc Bullen
0
 
Timothy Ng
3
Andrew Parker
0
 
Johl Younger
3
Matthew Bolton
3
 
Josh Gorski
1
Rudy Sulaeman
1
 
Kurt Dunham
3
Tyson Crinis
3
 
Paul Thomerson
1
Steve Hanna
0
 
Ben Judge
3
Shaun Dalitz
3
 
Sumit Kapoor
0
John Walmsley
1
 
Roger Farebrother
3
Rob Elsley
3
 
Hassan Kerde
0
Robby Foldvari
0
 
Steve Mifsud
3
Last 16
Best of 5
Adrian Ridley
3
 
Dale Kennedy
2
James Mifsud
3
 
Ben Foster
0
Aaron Mahoney
3
 
Adam Bleumink
0
Timothy Ng
3
 
Johl Younger
1
Matthew Bolton
3
 
Kurt Dunham
1
Tyson Crinis
1
 
Ben Judge
3
Shaun Dalitz
3
 
Roger Farebrother
0
Rob Elsley
3
 
Steve Mifsud
1
Quarter Finals
Best of 5
Adrian Ridley
3
 
James Mifsud
1
Aaron Mahoney
3
 
Timothy Ng
0
Matthew Bolton
2
 
Ben Judge
3
Shaun Dalitz
3
 
Rob Elsley
0
Semi Finals
Best of 5
Adrian Ridley
0
 
Aaron Mahoney
3
Ben Judge
1
 
Shaun Dalitz
3
Final
Best of 7
Aaron Mahoney
4
 
Shaun Dalitz
3


High Breaks

Aaron Mahoney123, 75, 62, 58, 49, 45, 40, 40
Paul Thomerson112, 67
Adrian Ridley106, 81, 66, 54
Shaun Dalitz99, 68, 67, 61, 56, 49
Matthew Bolton81, 74, 62, 56, 48, 47
Josh Gorski72
George Spiteri68
Kurt Dunham65, 62, 55, 42
John Wims59
Steve Mifsud56, 55, 54, 52, 47, 43, 42, 40
Ben Judge53, 50, 43
Rob Elsley52, 43, 43
Robby Foldvari49, 48
Roger Farebrother47, 43
James Mifsud46, 45, 42
Ben Foster46, 40
Rudy Sulaeman45
Johl Younger44
Timothy Ng40


Australian Billiards & Snooker Council © 2012